Главная » 2015 » Липень » 1 » ПІДСУМКИ РОБОТИ ФАКУЛЬТЕТУ ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ ЗА 2014-2015 н.р.
21:17
ПІДСУМКИ РОБОТИ ФАКУЛЬТЕТУ ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ ЗА 2014-2015 н.р.

Рік, що минув, був дуже насиченим на події. Наш факультет досить швидко реагує на сучасні вимоги, вдосконалюючи навчальний процес, формуючи нові моделі навчання та активно впроваджуючи новітні технології. Ми прикладали зусилля, щоб озброїти студентів фаховими сучасними знаннями й навичками, іноземними мовами для успішної самореалізації й адаптації на ринку праці. Діяльність науково-педагогічного колективу здобула високу оцінку на міжнародному рівні.

Протягом навчального року декан факультету іноземної філології, Козак Н.І., пройшла стажування за темою «Розвиток викладання європейських мов: модернізація викладання мов шляхом впровадження змішаних програм для магістрів» у місті  Кан, Нижня Нормандія (Франція).

Завдяки роботи зав.кафедри та   викладачів кафедри англійської філології (Мироненко Т.П., Добровольській Л.С., Сав’юк А.М.) Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського здобув перемогу у 6-му конкурсі програми Tempus IV та став учасником проекту 544161-TEMPUS-1-2013-1-UK-TEMPUS-JPCR Aston University Developing the Teaching of European Languages: Modernizing Language Teaching through the Development of Blended Masters Programmes («Вдосконалення викладання європейських мов на основі впровадження онлайн-технологій у підготовку вчителя»).

За ініціативою викладачів кафедри іноземних мов к.п.н. доц. Мороз Т.О. та к.п.н. доц. Шиян Т.В. було організовано онлайн семінар «Twenty first century skills: theoretical concepts at field observation», в якому брала участь Жаклін Хаімов, доктор Відкритого Університету та Академічного педагогічного коледжу Оранім (Ізраїль).

Протягом року викладачі кафедри німецької філології Козак Н.І, Баркарь У.Я., Похітун Т.А., співпрацювали з лекторами організації DAAD Якобом Волощиком, Аннет Гайтер та Райком Ольхофтом та проводили семінари та презентації DAAD-стипендій для студентів та викладачів ВУЗу; тестування студентів з німецької мови  OnDaF під егідою DAAD. Саме завдяки такій плідній співпраці наші студенти Айвазян А.Н., Венедиктова Н., Хапров  П.Д., Цема Г.С. ( керівники Нечепоренко М.А., Баркар У.Я.) отримали гранти на проходження цьогорічних літніх мовних курсів у німецьких університетах.

Наші викладачі, к.п.н., доц. Шапочка К.А. та к.п.н., доц. Шиян Т.В., отримали два гранти від Шведського Інституту, м. Стокгольм, Швеція, для проведення науково-практичного семінару «Дотримання прав людини у вищих навчальних закладах» (вересень 2015 р.) та наукового семінару "Cultural Intelligence as a Key Competence for Leadership in Global Community".

Вперше за роки існування нашого факультету під керівництвом Козак Н.І., за організацією Баркарь У.Я. та  завдяки зусиллям викладачів усіх кафедр факультету було проведено міжнародну науково-практичну Інтернет-конференцію «Contemporary tendencies in science and education: studies of the Germanic, Romance languages and translation», що проходила за змішаною формою: відкриття, пленарне засідання і закриття – в off-line режимі, робота у секціях – on-line на базі сайту факультету іноземної філології МНУ імені В.О.Сухомлинського www.fif.at.ua. Участь у зазначеному науковому заході брали як вітчизняні, так і зарубіжні науковці. 

Щорічно під керівництвом завідувача кафедри іноземних мов, к.п.н., доц. Мороз Т.О, проводиться міжвузівська науково-практична конференція «Актуальні проблеми підготовки майбутніх  фахівців».

В цьому році заявили про себе молоді науковці нашого факультету, к.філол.н., старший викладач Баркарь У.Я. та викладач Похитун Т.А., які подали наукові роботи на здобуття щорічної премії Президента України для молодих учених - 2015. Роботи знаходяться на розгляді у Комітеті державних премій.

Керівники структурних підрозділів факультету,  к.п.н., проф. Мироненко Т. П., к.філол.н, доц. Козак Н. І., к.п.н., доц. Лощенова І.Ф., к.п.н., доц. Мороз Т.О. очолюють роботу наукових шкіл: «Інтегрований підхід до навчання іноземних мов» (кафедра англійської філології), «Німецькі імена і прізвища на Півдні України» (кафедра німецької філології), «Переклад як центральна ланка полілінгвальної опосередкованої комунікації» (кафедра германських мов і перекладознавства), «Формування крос-культурної компетентності студентів у процесі професійної підготовки» (кафедра іноземних мов).

За результатами ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «романо-германські мови і літератури» студенти Вереєвська К. (606 гр.) і Кульбацька М. (536 гр.) отримали дипломи ІІ і ІІІ ступенів відповідно. Науковими керівниками виступили декан,к.філол..н., доц. Козак Н.І., та завідувач кафедри англійської філології, к.п.н.. доц. Мироненко Т.П.

За результатами ІІ туру Всеукраїнської олімпіади з педагогіки студентка Савчук Анастасія стала переможцем у номінації «За оригінальність само презентації вчителя майбутнього», науковий керівник к.п.н., доцент Середа І.В.

Викладачі факультету (к.п.н., доцент Лощенова І.Ф., к.п.н., доцент Шапочка К.А.) стали членами Національної федерації з наукової аналітики (IASHE, GISAP project) та отримали відповідні сертифікати.

З метою підвищення науково-методичного та професійного рівня викладачі кафедри германських мов і перекладознавства ( Абабілова Н.М., Бондур Ю.В., Васіна І.В., Волченко О.М., Лощенова І.Ф., Шапочка К.А., Усаченко І.В.) брали участь у вебінарах, що були організовані Oxford University Press та отримали сертифікати.

Відповідно до листа МОН України від 29.03.2013р. № 1517. кафедра германських мов і перекладознавства (к.п.н., доцент Шапочка К.А.) працює у складі науково-творчого колективу з розроблення Типових навчальних планів та навчальних програм для школи II ступеня (5-9 (10) класи) спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів (розробка базових навчальних програм для 6-7 класів (Освітня галузь «Мова і література. Іноземна мова») для дітей із ЗПР).

У 2014-2015 навчальному році активізувалася співпраця факультету з Миколаївським обласним центром німецької культури завдяки чому були проведені вечори поезії, зустрічі з видатними українськими діячами культури, студенти брали участь у "Майстерні регіональних проектів" для етнічних німців та поціновувачів німецької мови та культури (Вереєвська К., Трипольська Г.), отримали грант на виконання проекту «Молодіжний форум «Німці Причорномор’я»» (викладач Гнат Т.В., студенти Вереєвська К., Трипольська Г.).

Вже традицією стало святкування міжнародного Дня перекладачів на факультеті іноземної філології. Викладачі кафедри германських мов і перекладознавства (Лощенова І.Ф., Абабілова Н.М., Васіна І.В., Усаченко І.В., Шапочка К.А.) щорічно проводять фестиваль перекладачів CoverFest.

Профорієнтаційна робота на факультеті була спрямована на поширення інформації про наш структурний підрозділ, залучення абітурієнтів до лав нашого ВНЗ. Координатор факультету з профорієнтаційної роботи к.п.н, доц. Шевченко І.В. у співпраці з обласною науковою бібліотекою імені О.Гмирьова провела скайп-зустрічі та телемости з учнями та вчителями шкіл області, Дні відкритих дверей факультету.

 

 

Доцент кафедри англійської філології, Щербакова О.Л., координувала підготовку студентів до роботи у літніх мовних таборах. Характеристики на ім’я студентів-практикантів свідчать про високу підготовку та їх відповідальність, що були досягнуті завдяки високого професіоналізму керівника Щербакової О.Л.

За результатами практики студентів на ім’я декана Козак Н.І., керівника літніх мовних таборів Щербакової О.Л., координатора з профорієнтаційної роботи  Шевченко І.В. отримано подяку від Вознесенської міської ради.

Неодноразово наші викладачі та студенти (Добровольська Л.С., Шапочка К.А., Шевченко І.В., Похітун Т.А., Варфоломєєва Ю.Ю., Нечепоренко М.А., Дятченко А.) запрошувалися на Миколаївське телебачення та брали участь у телевізійних програмах.

Під керівництвом декана факультету, Козак Н.І., заступника декана з виховної та організаційної роботи Абабілової Н.М., заступника декана з навчально-методичної роботи Водяної Л.В. було створено сайт нашого факультету, де постійно висвітлюються події та новини студентського життя.

 

Декан  факультету іноземної філології         к.філол. наук, доцент  Козак Н.І.

 

Просмотров: 494 | Добавил: абба | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar