Главная » 2014 » Березень » 21 » «Весна на кінчику пера — торкнись і зазвучить віршами»
09:45
«Весна на кінчику пера — торкнись і зазвучить віршами»

Весна здавна вважається в поезії найпрекраснішою порою року. Саме з початком весни пробуджується природа й найтендітніші струн людської душі. Саме навесні з новою силою розквітає прекрасне почуття – кохання. Саме весною відчувається особливий політ думки та невловиме почуття натхнення. Захоплення весною, а тим паче коханням, властиве кожній людині, але лише поет може, озброївшись римами,вбрати свої почуття в словесну форму і поділитись ними з навколишнім світом.
Тож перший поетичний вечір, що відбувся 21 березня на факультеті іноземної філології, був присвячений темі: «Весна – поезія натхнення і кохання!». Цього вечора лунали не просто вірші, а справжні чарівні мелодії молодих студентських сердець. Відкривали вечів задумливий поет – Максим Раду, студент 2- го курсу, мрійлива весна – Катерина Веревська, студентка 4 курсу, та талановитий ведучий – студент 4 курсу – Дядченко Артур. Учасники підготували справжні міні-спектаклі до кожного віршованого твору, що лунав цього вечора як англійською, так і німецькою, французькою і українською мовами. Порадували гостей та учасників також авторські переклади студентів, які транслювались на проекторі під-час декламування. Чуттєвістю виконання лірики П.Б. Шеллі здивувала студентка 6-го курсу Ольга Челенгірова, щирістю почуттів студенти 2 – го курсу Ганна Цема та Хапров Філіп, що декламували один з кращих зразків молодіжної любовної лірики «Травневу пісню» Й.В. Гете. Не залишила байдужим жодного зі слухачів справжня французька діва – Анастасія Клінова, яка виконала вірш «Це кохання» Ж.Превера. Студентка 1-го курсу, Богдана Казанжи, не просто читала вірш Г. Д.Торо, вона поклала його на акорди чуттєвої гітари. Порадували готей та слухачів вірші у виконанні студентки 1-го курсу Маргарити Новик, та 3- го курсу Гаїк Вікторії. Дівчата вразили тонким відчуттям поетичного слова. 
Цієї весни ми відзначаємо 200-річчя з дня народження великого сина великого народу- Тараса Григоровича Шевченка. Всi ми знаємо, що Тарас Григорович Шевченко присвятив усе своє життя служiнню 
рiднiй Украïні. Вiн постає для усiх насамперед поетом-борцем. За блискучим зображенням героïчного минулого та страждань поневоленого безправного народу часом можна не помiтити "iншого Шевченка" - тонкого лiрика, якому не чуже усе людське, у тому числi й кохання. 
Тарас Шевченко мав свiй iдеал жiнки, вiн кохав i був коханий. I хай iнтимна лiрика за обсягами поступається творам, присвяченим iншiй тематицi, його балади, вiршi та поеми про кохання являють собою чудовi зразки лiричноï поезiï. Про ценам ще раз нагадала студентка 2- го курсу Вініговська Лідія, виконавши баладу «Тополя»
На поетичний вечір були запрошені всі поціновувачі поезії, і надзвичайно приємно, що гостями стали учасники літературного клубу інституту педагогічної освіти, завідуюча науковим відділом документів іноземними мовами Миколаївської обласної універсальної бібліотеки бібліотеки імені О.Гмирьова, вчитель- методист вищої категорії Миколаївської гімназії №2 Кожущенко Олена Петрівна разом зі своїм учнем Антоном Адубецьким, який вразив слухачів свої талантом декламувати вірші. Особливою гостею поетичного вечора стала заступник директора департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації Ганна Леонідівна Каськова. Ганна Леонідівна поділилась своїми враженнями та вручила грамоти учасникам та організаторам вечора поезії. Особливо вразили Ганну Леонідівну авторські переклади віршій світових класиків у виконанні студентів та щирість, натхнення і захват, з яким учасники декламували вірші. 
Приємним подарунком для гостей та учасників вечора став збірник літературних перекладів з однойменною назвою: «Весна – поезія натхнення і кохання.», який містить інформацію про поетів, чиї вірші увійшли до програми поетичного вечора, чотирьма мовами – англійською, німецькою, французькою та укаїнською, а також авторські переклади віршів, виконані студентами факультету іноземної філології. Ми впевнені, що проведення поетичних вечорів стане ще однією гарною традицією нашого факультету, тож творіть і діліться своєю творчістю з нами!

Просмотров: 413 | Добавил: Zeloi | Теги: Поетичні вечори | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar